Ketvirtadienis, 29 gruodžio 2016 15:55

Automobilių kėbulo remontininkas (Modulinė 3 m.)

AUTOMOBILIŲ KĖBULO REMONTININKO PROFESINIO MOKYMO PROGRAMA

SVARBI INFOMACIJA: Norintys mokytis Automobilių kėbulų remontininko mokymo programoje prašymus per LAMA BPO sistemą galės pildyti tik nuo rugpjučio 18 d. arba  papildomo priėmimo metu nuo rugpjūčio 31 d. Sekite LAMA BPO naujienas. 

Mokytis pagal automobilių kėbulų remontininko profesinio mokymo programą priimami mokiniai, baigę pagrindinę mokyklą (10 klasių).

Mokymosi trukmė – 3 metai.

Baigus šią mokymo programą suteikiama profesinė kvalifikacija – Automobilių kėbulų remontininkas, išduodamas profesinio mokymo diplomas ir brandos atestatas.

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA

Mokomasi visų bendrojo ugdymo dalykų pagal vidurinės mokyklos programą ir profesinio mokymo dalykų:

MOKOMASI ŠIŲ PRIVALOMŲJŲ DALYKŲ MODULIŲ:

 • įvadinio modulio;
 • metalo technologinių darbų;
 • metalinių ir nemetalinių medžiagų suvirinimo ir litavimo;
 • automobilių kėbulo techninės priežiūros darbų;
 • automobilių išrinkimo ir surinkimo;
 • automobilių kėbulo diagnostikos;
 • automobilių kėbulo remonto;
 • automobilių kėbulo dažymo;
 • automobilių kėbulo deformacijų šalinimo be dažymo.

PASIRENKAMŲJŲ MODULIŲ:

 • KET;
 • specializuoto antikorozinio kėbulo apdorojimo;
 • automobilių kėbulo apdorojimo plėvele ir meninio dažymo;
 • automobilio langų keitimo ir remonto.

BENDRŲJŲ PROFESINIO MOKYMO DALYKŲ:

 • saugaus elgesio ekstremaliose situacijose;
 • fizinio aktyvumo reguliavimo.

Praktinis mokymas atliekamas mokyklos Variklinių transporto priemonių sektoriniame praktinio mokymo centre, autoservisuose, automobilių remonto dirbtuvėse.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI

Automobilių kėbulų remontininkas įvertina automobilio kėbulo techninę būklę, nustato defektus, operatyviai ir kokybiškai atlieka kėbulo remonto darbus. Ardo kėbulą, lygina deformuotas dalis, dujinio ir elektrinio suvirinimo įrengimais virina ir lituoja kėbulo detales, šalina koroziją, remontuoja nemetalinius elementus. Dažo ir surenka automobilio kėbulą. Savo darbe naudoja kontrolines matavimo priemones, šaltkalvio ir kėbulų remontininko darbo įrankius ir įrangą. Braižo ir skaito vidutinio sudėtingumo darbo bei surinkimo brėžinius, įvairias schemas, racionaliai ir taupiai naudoja energiją, žaliavas ir medžiagas. Racionaliai organizuoja darbo vietą, tinkamai ją prižiūri, išmano pagrindinius ekonomikos ir darbo teisės teiginius. Automobilių kėbulų remontininkas dirba automobilių remonto dirbtuvėse. Apsaugai nuo dulkių ir nuodingų garų naudoja kaukes, šalmus ir pan. Automobilių kėbulų remontininko darbo sėkmę lemia žinios, potraukis technikai. Svarbios tokios asmeninės savybės kaip kruopštumas ir atidumas, savarankiškumas, komunikabilumas, o taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė, prisitaikymas prie nepalankių aplinkos sąlygų, gera judesių koordinacija, greita reakcija, gebėjimas ilgą laiką dirbti iškėlus rankas ar sulenkus nugarą, ištvermė. Šį darbą sunku sėkmingai dirbti fiziškai silpnesniems žmonėms.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS

Gausėjant įvežamų iš užsienio naujų ir naudotų automobilių, reikalingas kvalifikuotas automobilių kėbulų remontininkas, galintis diagnozuoti automobilių kėbulų techninę būklę ir atlikti kokybišką jų remontą tiek didelėse autoremonto įmonėse, tiek smulkiose, privačiose automobilių remonto dirbtuvėse. Profesija palanki kurti privatų verslą. Giminingos profesijos: automobilių remontininkas, automobilių techninės priežiūros jaunesnysis inžinierius, šaltkalvis.

KVIEČIAME PERSKAITYTI    D.U.K.

Jei klausimas konkrečiai susijęs su šia specialybe – rašykite  ir mes atsakysime :)

 

Atnaujinta Antradienis, 15 gegužės 2018 13:41

Pamokų laikas

1 pamoka 8.00 - 8.45

2 pamoka 8.55 - 9.40

3 pamoka 9.50 - 10.35

4 pamoka 10.45 - 11.30

5 pamoka 12.00 - 12.45

6 pamoka 12.55 - 13.40

7 pamoka 13.50 - 14.35

8 pamoka 14.45 - 15.30

Tvarkaraštis