Ketvirtadienis, 29 gruodžio 2016 15:25

Higieninės kosmetikos kosmetikas (3 m.)

Mokytis pagal higieninės kosmetikos mokymo programą priimami mokiniai, baigę pagrindinę mokyklą (10 klasių).

Mokymosi trukmė - 3 metai

Baigus šią mokymo programą suteikiama profesinė kvalifikacija - higieninės kosmetikos kosmetikas, išduodamas profesinio mokymo pažymėjimas, kvalifikacijos pažymėjimas, kompetencijų įvertinimo pažymėjimas ir brandos atestatas.

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA

Mokomasi visų bendrojo lavinimo dalykų pagal vidurinės mokyklos programą ir specialybės (ekonomikos ir verslo pagrindai, civilinė sauga, informacinės technologijos, profesinė etika, odos priežiūra, medžiagos ir priemonės, mikrobiologija, sanitarija ir higiena, anatomija, masažo technologija, veido priežiūros procedūros, kūno priežiūros procedūros, makiažo technologija, manikiūro technologija, pedikiūro technologija, specialusis piešimas, psichologija, buhalterinė apskaita, darbuotojų sauga ir sveikata) dalykų bei praktinių gebėjimų. Mokomosios praktikos atliekamos mokyklos praktinio mokymo kabinete, grožio salonuose, kosmetikos kabinetuose, grožio terapijos ir kosmetologijos centruose, kosmetologinėse gydyklose.

Darbo aprašymas

Higieninės kosmetikos kosmetikas aptarnauja įvairaus amžiaus klientus privačiose ir valstybinėse įstaigose, kosmetikos kabinetuose ir salonuose, kosmetologijos gydyklose (gydytojo priežiūroje). Jis gali būti konsultantu kosmetikos parduotuvėse ir užsiimti individualia veikla. Kosmetikas įvertina kliento kosmetinius - higieninius poreikius. Taiko praktikoje žinias apie žmogaus organizme vykstančius fiziologinius ir patologinius procesus. Sudaro kliento aptarnavimo planą ir atlieka paslaugų veiksmus (kosmetines-higienines procedūras, parenkant kosmetines priemones ir medžiagas pagal odos tipus, rankų ir nagų priežiūrą, kūno priežiūros procedūras), įvairių rūšių makiažą, manikiūrą, pedikiūrą, veido ir kūno masažą. Analizuoja aptarnavimo paslaugos efektyvumą, įvertinant atliktos kosmetinės-higieninės procedūros efektyvumą. Rengia sąskaitas ir pildo finansinės apskaitos dokumentus. Intensyvus ir pastovus bendravimas su klientais kelia specifinius psichinius ir fizinius reikalavimus higieninės kosmetikos kosmetiko profesijai.

Profesiniai gebėjimai

Sėkmingą higieninės kosmetikos kosmetiko darbą lemia žinios ir mokėjimai kosmetinių procedūrų technologijos, fizioterapinių procedūrų technologijos, anatomijos, mikrobiologijos ir odos ligų, rankų ir nagų priežiūros, dekoratyvinės kosmetikos technologijos srityse, užsienio kalbos mokėjimas, bendravimo psichologijos žinojimas. Labai svarbios tokios asmeninės savybės kaip sąžiningumas, kruopštumas, komunikabilumas, kūrybiškumas, tolerantiškumas, paslaugumas, dėmesingumas, organizuotumas, atsakingumas ir pan. Kosmetikas turi pasižymėti gera psichine ir fizine kondicija (greita reakcija, ištverme, gebėjimu greitai priimti sprendimus, išvaizda, dėmesio palaikymu ir pan.). Higieninės kosmetikos kosmetiko darbą sunku sėkmingai dirbti sulėtinto suvokimo žmonėms, turintiems klausos, regos, judėjimo bei kitų sveikatos sutrikimų.

Profesinės perspektyvos

Higieninės kosmetikos kosmetiko poreikiai auga plečiantis paslaugų sferai, keičiantis požiūriui į grožį, gerėjant ekonominei šalies situacijai. Ši profesija gimininga tokioms profesijoms kaip dekoratyvinės kosmetikos kosmetikas, kosmetologas. Iniciatyvus ir verslus higieninės kosmetikos kosmetikas gali užsiimti individualia veikla ir įkurti privatų kosmetikos kabinetą, būti mobilus kosmetikas.

Kviečiame perskaityti D.U.K. 
Jei klausimas konkrečiai susijęs su šia specialybe – rašykite p  ir mes atsakysim :)

Atnaujinta Sekmadienis, 26 kovo 2017 10:05

Pamokų laikas

1 pamoka 8.00 - 8.45

2 pamoka 8.55 - 9.40

3 pamoka 9.50 - 10.35

4 pamoka 10.45 - 11.30

5 pamoka 12.00 - 12.45

6 pamoka 12.55 - 13.40

7 pamoka 13.50 - 14.35

8 pamoka 14.45 - 15.30

Tvarkaraštis