Ketvirtadienis, 29 gruodžio 2016 15:30

Kirpėjas (3 m.)

Mokytis pagal kirpėjo mokymo programą priimami mokiniai, baigę pagrindinę mokyklą (10 klasių).

Mokymosi trukmė - 3 metai

Baigus šią mokymo programą suteikiama profesinė kvalifikacija - kirpėjas, išduodamas profesinio mokymo pažymėjimas, kvalifikacijos pažymėjimas, kompetencijų įvertinimo pažymėjimas ir brandos atestatas.

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA

Bus mokomasi visų bendrojo lavinimo dalykų pagal vidurinės mokyklos programą ir specialybės (ekonomikos ir verslo pagrindai, civilinė sauga, informacinės technologijos, profesinė etika, plaukų priežiūra, įrankiai ir prietaisai, šukavimo technologija, moteriškų kirpimų technologija, vyriškų kirpimų technologija, cheminio sušukavimo technologija, plaukų dažymo technologija, pastižo dirbiniai, šukuosenų modeliavimo technologija, įvaizdžio kūrimo technologija, žaliavos, medžiagos, sanitarija ir higiena, specialusis piešimas, psichologija, buhalterinė apskaita, darbuotojų sauga ir sveikata) dalykų ir praktinių gebėjimų.

Darbo aprašymas

Kirpėjas aptarnauja įvairaus amžiaus klientus privačiose ir visuomeninėse kirpyklose, salonuose. Pataria ir paaiškina, kaip prižiūrėti plaukus, kokias priemones naudoti įvairios struktūros plaukams. Priderina plaukų spalvą ir šukuoseną prie žmogaus veido. Kerpa plaukus, formuoja šukuosenas. Atlieka plaukų garbanojimą. Kerpa su įvairiais prietaisais, įrankiais, reikalingais grožiui formuoti, žino prietaisų veikimo principus, panaudojimo galimybes. Moka dirbti su buhalterinėmis sąskaitomis. Esant būtinybei gali atlikti nesudėtingą makiažą ir manikiūrą. Intensyvus ir pastovus darbas, bendravimas su klientais kelia specifinius psichinius ir fizinius reikalavimus kirpėjo profesijai.

Profesiniai gebėjimai

Sėkmingą kirpėjo darbą lemia žinios ir mokėjimai kirpimo, makiažo, manikiūro, kirpimo įrangos ir priemonių, lankytojų aptarnavimo srityse. Pastovus tobulėjimas - kirpėjo kokybės garantas. Svarbios tokios asmeninės savybės kaip darbštumas, kruopštumas, kūrybingumas, komunikabilumas, gebėjimas kurti, modeliuoti, paslaugumas, dėmesingumas, tvarkingumas, ištvermė. Kirpėjo darbą sunku dirbti sulėtintos reakcijos, silpnos sveikatos žmonėms. Problemų gali kilti tiems, kurie turi polinkį alergijai.

Profesinės perspektyvos

Kirpėjo profesijos darbuotojų poreikis kyla, plečiantis kirpyklų tinklui. Ši profesija gimininga tokioms profesijoms, kurios propaguoja grožį ir meną: menas, kūryba. Iniciatyvus kirpėjas gali įkurti viešą kirpyklą, saloną.

Kviečiame perskaityti D.U.K. 
Jei klausimas konkrečiai susijęs su šia specialybe – rašykite  ir mes atsakysim :)

Atnaujinta Sekmadienis, 26 kovo 2017 10:11

Pamokų laikas

1 pamoka 8.00 - 8.45

2 pamoka 8.55 - 9.40

3 pamoka 9.50 - 10.35

4 pamoka 10.45 - 11.30

5 pamoka 12.00 - 12.45

6 pamoka 12.55 - 13.40

7 pamoka 13.50 - 14.35

8 pamoka 14.45 - 15.30

Tvarkaraštis