Šeštadienis, 07 sausio 2017 17:01

Smulkiojo verslo paslaugų teikėjas (3 m.)

Mokytis pagal smulkiojo verslo paslaugų teikėjo mokymo programą priimami mokiniai, baigę pagrindinę mokyklą (10 klasių).

Mokymosi trukmė - 3 metai.

Baigus šią mokymo programą suteikiama profesinė kvalifikacija – smulkiojo verslo paslaugų teikėjas, išduodamas profesinio mokymo diplomas ir brandos atestatas.

Baigus šią mokymo programą suteikiama profesinė kvalifikacija – smulkiojo verslo paslaugų teikėjas, išduodamas profesinio mokymo diplomas. Mokykla yra sudariusi sutartis dėl tęstinio mokymosi su VšĮ Socialinių mokslų kolegija (Nemuno g. 2, Klaipėda) ir VšĮ Klaipėdos verslo aukštoji mokykla (Tilžės g. 46a, Klaipėda). Šiose kolegijose Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos absolventai, baigę smulkaus verslo paslaugų teikėjo mokymo programą, gali studijuoti pagal sutrumpintas mokymo programas (konkrečių sąlygų teirautis minėtose kolegijose). nuotrauka

smulkiojo verslo1

Mokymo programos apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA

Bus mokomasi visų bendrojo lavinimo dalykų pagal vidurinės mokyklos programą ir specialybės (ekonomikos ir verslo pagrindai, civilinė sauga, informacinės technologijos, finansai ir buhalterinė apskaita, raštvedyba ir verslo korespondencija, prekybos vadyba, darbuotojų sauga ir sveikata, teisės pagrindai, duomenų tvarkymas kompiuteriu, verslo informatika, verslo firmos steigimas, personalo vadyba, verslo ir finansų apskaita, logistika, rinkodara ir pardavimų organizavimas, verslo ekonomika, verslumas, psichologija, verslo projektai, verslo etika) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Darbo aprašymas

Smulkiojo verslo paslaugų teikėjas dirba verslo administratoriaus, prekybos vadybininko padėjėju nedidelėje privačioje ar valstybinėje įmonėje arba steigia savo smulkiojo verslo įmonę. Darbo pobūdis priklauso nuo įmonės specifikos: gali dirbti prekybos verslo, gamybos verslo ar kt. įmonėje. Įvertina verslo galimybes, sudaro verslo planą. Tiria rinką (prekių ir paslaugų pasiūlą bei paklausą). Sudaro įmonės finansų balansą, tvarko buhalterinę apskaitą bei įmonės veiklos dokumentaciją. Bendrauja su verslo partneriais, klientais, sudaro sutartis. Dirba kompiuteriu, kasos aparatu, prekybos ir technologiniais įrengimais. Gali vadovauti kitiems darbuotojams. Judrus darbas, intensyvus bendravimas su klientais bei verslo partneriais kelia specifinius fizinius ir psichinius reikalavimus smulkiojo verslo paslaugų teikėjo profesijai.

Profesiniai gebėjimai

smulkiojo verslo

Sėkmingą smulkiojo verslo paslaugų teikėjo darbą lemia ekonomikos, verslo, vadybos dalykų išmanymas, psichologijos žinių taikymas bei verslo etikos principų laikymasis bendraujant su partneriais bei klientais, taip pat užsienio kalbos žinios, darbo kompiuteriu įgūdžiai ir pan. Labai svarbios tokios asmenybės savybės kaip analitinis mąstymas, organizuotumas, iniciatyvumas, gebėjimas vadovauti, gebėjimas prognozuoti. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (greita reakcija, dėmesio koncentracija, kalbos aiškumas, ištvermė ir pan.). Verslo paslaugų teikėjo darbą sunku sėkmingai dirbti sulėtinto mąstymo žmonėms, taip pat turintiems rimtų kalbos, regėjimo, klausos ir kitų sveikatos sutrikimų.

Profesinės perspektyvos

Smulkiojo verslo paslaugų teikėjo profesija yra perspektyvi. Mūsų šaliai perėjus į rinkos ekonomiką, vis labiau vystosi smulkus verslas. Iniciatyvus verslo paslaugų teikėjas gali steigti savo verslo įmonę ir plėtoti jos veiklą. Ši profesija gimininga verslo vadybininko, verslo administratoriaus, įmonių komersanto ir kt. profesijoms.

Atnaujinta Šeštadienis, 18 kovo 2017 17:16

Pamokų laikas

1 pamoka 8.00 - 8.45

2 pamoka 8.55 - 9.40

3 pamoka 9.50 - 10.35

4 pamoka 10.45 - 11.30

5 pamoka 12.00 - 12.45

6 pamoka 12.55 - 13.40

7 pamoka 13.50 - 14.35

8 pamoka 14.45 - 15.30

Tvarkaraštis