Ketvirtadienis, 05 sausio 2017 14:20

Automobilių elektromechanikas (Modulinė, 2 m.)

Mokytis pagal automobilio elektromechaniko mokymo programą priimami mokiniai, baigę vidurinę mokyklą (12 klasių).

Mokymosi trukmė – 2 metai

Baigus šią mokymo programą suteikiama profesinė kvalifikacija - automobilių elektromechanikas, išduodamas profesinio mokymo diplomas.

Mokymo dalykai ir praktikos

Mokoma visų bendrojo lavinimo dalykų pagal vidurinės mokyklos programą ir specialybės (ekonomikos ir verslo pagrindai, civilinė sauga, informacinės technologijos, šaltkalvystė, automobilių techninis įvadas, automobilių varikliai, elektromontažiniai darbai, elektros įranga, automobilių transmisija, važiuoklė, valdymo įrengimai, degalų tiekimo sistemos, uždegimo sistemos, elektroninės sistemos, diagnostinės ir apsauginės sistemos, konstrukcinės ir eksploatacinės medžiagos, elektronika ir elektronikos pagrindai, braižyba ir techniniai matavimai, darbuotojų sauga ir sveikata, verslo etika, darbo organizavimas ir apskaita) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Darbo aprašymas

Automobilių elektromechanikas atlieka automobilio elektromechaninių mazgų ir agregatų remonto ir aptarnavimo darbus: suranda automobilio elektros įrengimų bei variklio sistemų gedimus, nustato jų priežastis ir jas pašalina, vykdo einamąjį, vidutinį ir kapitalinį remontą, surinkimo, tikrinimo, reguliavimo bei išbandymo darbus. Žino remontuojamų ir surenkamų įrengimų, automobilio mazgų konstrukciją, paskirtį, atlieka vidutinio sudėtingumo šaltkalvio darbus, braižo ir skaito vidutinio sudėtingumo brėžinius, įvairias schemas. Nusimano apie bendrą automobilio sandarą ir veikimą, automobilio elektroninių mazgų, blokų, spausdintų plokščių tikrinimo metodus, kontrolinių automobilio diagnostikos priemonių naudojimą, elektros matavimo prietaisų paskirtį, jų konstrukcijos ir veikimo principus. Savo darbe laikosi darbų saugos, elektrosaugos, priešgaisrinės saugos taisyklių, gali suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam. Automobilių elektromechanikas dirba remonto dirbtuvėse, darbo sąlygos priklauso nuo dirbtuvių techninio aprūpinimo lygio.

Profesiniai gebėjimai

Automobilių elektromechaniko darbo sėkmė priklauso nuo įgytų žinių, gebėjimo jas pritaikyti praktikoje, pomėgio technikai. Labai svarbios tokios asmeninės savybės kaip kruopštumas ir atidumas, atsargumas, pareigingumas, atsakomybės jausmas, taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė, greita orientacija, gera judesių koordinacija, fizinis pajėgumas. Sėkmingai šį darbą sunku dirbti sulėtintos reakcijos, silpnesnės dėmesio koncentracijos žmonėms.

Profesinės perspektyvos

Gausėjant įvežamų iš užsienio naujų ir naudotų automobilių, reikalingas kvalifikuotas mechanikas, galintis diagnozuoti automobilių techninę būklę ir atlikti kokybišką jų remontą tiek didelėse autoremonto įmonėse, tiek smulkiose dirbtuvėse. Automobilių elektromechanikas reikalingas šalies autocentruose ir autoservisuose, individualiose įmonėse. Profesija palanki kurti privatų verslą. Giminingos profesijos: automechanikas, automobilių techninės priežiūros jaunesnysis inžinierius.

Kviečiame perskaityti D.U.K. 
Jei klausimas konkrečiai susijęs su šia specialybe – rašykite  ir mes atsakysim :)

Atnaujinta Šeštadienis, 25 kovo 2017 11:16

Pamokų laikas

1 pamoka 8.00 - 8.45

2 pamoka 8.55 - 9.40

3 pamoka 9.50 - 10.35

4 pamoka 10.45 - 11.30

5 pamoka 12.00 - 12.45

6 pamoka 12.55 - 13.40

7 pamoka 13.50 - 14.35

8 pamoka 14.45 - 15.30

Tvarkaraštis