Penktadienis, 06 sausio 2017 00:59

Automobilių kėbulų remontininkas (Modulinė, 1m.)

Mokytis pagal automobilių kėbulų remontininko mokymo programą priimami mokiniai, baigę vidurinę mokyklą (12 klasių).

Mokymosi trukmė – 1 metai

Baigus šią mokymo programą suteikiama profesinė kvalifikacija - automobilių kėbulų remontininkas, išduodamas profesinio mokymo diplomas.

Mokymo dalykai ir paktika

Mokoma visų bendrojo lavinimo dalykų pagal vidurinės mokyklos programą ir specialybės (ekonomikos ir verslo pagrindai, civilinė sauga, informacinės technologijos, šaltkalvystė, automobilių techninis įvadas, automobilių varikliai, automobilių elektros įrengimai, automobilių transmisijos, automobilių kėbulų diagnozavimas, automobilių kėbulų remontas, automobilių dažymas, automobilių kėbulų priežiūra, važiuoklė ir valdymo įrengimai, braižyba ir techniniai matavimai, konstrukcinės ir eksploatacinės medžiagos, suvirinimo technologija, darbuotojų sauga ir sveikata) dalykų ir praktinių gebėjimų.

 Darbo aprašymas

Automobilių kėbulų remontininkas įvertina automobilio kėbulo techninę būklę, nustato defektus, operatyviai ir kokybiškai atlieka kėbulo remonto darbus. Ardo kėbulą, lygina deformuotas dalis, dujinio ir elektrinio suvirinimo įrengimais virina ir lituoja kėbulo detales, šalina koroziją, remontuoja nemetalinius elementus. Surinktą automobilio kėbulą dažo ir surenka. Savo darbe naudoja kontrolines matavimo priemones, šaltkalvio ir kėbulų remontininko darbo įrankius ir įrangą. Apdirba konstrukcines ir naudoja eksploatacines medžiagas. Braižo ir skaito vidutinio sudėtingumo darbo bei surinkimo brėžinius, įvairias schemas, racionaliai ir taupiai naudoja energiją, žaliavas ir medžiagas. Racionaliai organizuoja darbo vietą, tinkamai ją prižiūri, išmano pagrindinius ekonomikos ir darbo teisės teiginius. Automobilių kėbulų remontininkas dirba automobilių remonto dirbtuvėse, darbo sąlygos priklauso nuo dirbtuvės techninio aprūpinimo. Jei mechanizacijos lygis žemas - daugelį darbų atlieka rankomis, tenka kilnoti nemažus svorius. Apsaugai nuo dulkių ir nuodingų garų naudoja kaukes, šalmus ir pan.

Profesiniai gebėjimai

Automobilių kėbulų remontininko darbo sėkmę lemia žinios, potraukis technikai. Svarbios tokios asmeninės savybės kaip kruopštumas ir atidumas, savarankiškumas, komunikabilumas, o taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė, prisitaikymas prie nepalankių aplinkos sąlygų, gera judesių koordinacija, greita reakcija, gebėjimas ilgą laiką dirbti iškėlus rankas ar sulenkus nugarą, ištvermė. Šį darbą sunku sėkmingai dirbti fiziškai silpnesniems žmonėms.

Profesinės perspektyvos

Gausėjant įvežamų iš užsienio naujų ir naudotų automobilių, reikalingas kvalifikuotas automobilių kėbulų remontininkas, galintis diagnozuoti automobilių kėbulų techninę būklę ir atlikti kokybišką jų remontą tiek didelėse autoremonto įmonėse, tiek smulkiose, privačiose automobilių remonto dirbtuvėse. Profesija palanki kurti privatų verslą. Giminingos profesijos: automobilių remontininkas, automobilių techninės priežiūros jaunesnysis inžinierius, šaltkalvis.

Mokyklos mokiniai dalyvauja profesinio meistriškumo konkursuose.

Kviečiame perskaityti D.U.K.
Jei klausimas konkrečiai susijęs su šia specialybe – rašykite  ir mes atsakysim :)

Atnaujinta Antradienis, 11 liepos 2017 18:05

Pamokų laikas

1 pamoka 8.00 - 8.45

2 pamoka 8.55 - 9.40

3 pamoka 9.50 - 10.35

4 pamoka 10.45 - 11.30

5 pamoka 12.00 - 12.45

6 pamoka 12.55 - 13.40

7 pamoka 13.50 - 14.35

8 pamoka 14.45 - 15.30

Tvarkaraštis