Ketvirtadienis, 05 sausio 2017 14:30

Suvirintojas (Modulinė, 1 m.)

Mokytis pagal suvirintojo mokymo programą priimami mokiniai, baigę vidurinę mokyklą (12 klasių).

Mokymosi trukmė - 1 metai

Baigus šią mokymo programą suteikiama profesinė suvirintojo kvalifikacija, išduodamas profesinio mokymo diplomas.

Mokymo programos apibūdinimas

Darbo aprašymas

Suvirintojas virina plastmasines ir metalines detales dujomis bei elektros virinimo aparatais. Jis nustato darbų vykdymo reikalavimus pagal brėžinius ir kitus specifinius požymius. Po to apžiūri ir paruošia dalis, kurias reikia suvirinti, numato darbo būdus, paruošia suvirinimo postus dujiniam ar rankiniam elektriniam suvirinimui ir pjovimui arba pusautomatiniam suvirinimui. Suvirintojas dirba su dujinio ir elektrinio pjovimo įranga, reguliuoja pjovimo ir virinimo režimus, atsižvelgiant į virinimo ar pjovimo būdą, padėtį erdvėje, metalo cheminę sudėtį. Suvirindami plastmasines detales, suvirintojai naudoja specialius pistoletus, lituoklius, plastmasės strypelius. Taip pat suvirintojai nuvalo ir šlifuoja suvirintas detales, apžiūri ir pašalina defektus. Šios profesijos specialistas dirba patalpose ir lauke. Patalpose dirbant reikia pasirūpinti geru vėdinimu. Virinant būtina dėvėti specialius rūbus, akių ir veido apsaugos priemones.

Profesiniai gebėjimai

Suvirintojas turi nusimanyti apie metalus, jų lydinius, suvirinimui naudojamas medžiagas, elektrinio ir dujinio suvirinimo įrankius, darbų atlikimo technologiją ir kokybės reikalavimus, brėžinius. Labai svarbu tokios asmenybės savybės kaip pomėgis technikai, kolektyviškumas, kruopštumas, loginis mastymas ir pan. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (puikus regėjimas, gera akių ir rankų judesių koordinacija, ištvermė, dėmesio palaikymas ir pan.). Suvirintojo darbą sunku sėkmingai dirbti žmogui, turinčiam regos, judėjimo bei kitų sveikatos sutrikimų, nesugebančiam tiksliai atlikti pasikartojančias užduotis.

Profesinės perspektyvos

Suvirintojo profesijos specialistų paklausa yra didelė. Darbo perspektyvos geros. Giminingos specialybės: staklininkas-šaltkalvis, elektromontuotojas-suvirintojas elektra, šaltkalvis-suvirintojas-surinkėjas, pramonės mechanikas.

Kviečiame perskaityti D.U.K.
Jei klausimas konkrečiai susijęs su šia specialybe – rašykite  ir mes atsakysim :)

Atnaujinta Šeštadienis, 25 kovo 2017 11:34

Pamokų laikas

1 pamoka 8.00 - 8.45

2 pamoka 8.55 - 9.40

3 pamoka 9.50 - 10.35

4 pamoka 10.45 - 11.30

5 pamoka 12.00 - 12.45

6 pamoka 12.55 - 13.40

7 pamoka 13.50 - 14.35

8 pamoka 14.45 - 15.30

Tvarkaraštis