Print this page

IŠKEISK PAMOKĄ Į PASKAITĄ

Jau dešimtą kartą Klaipėdos universitetas pakvietė vyresniųjų klasių moksleivius iškeisti pamokas į paskaitas. Tai galimybė praturtinti savo žinių bagažą, daugiau sužinoti apie dominančius dalykus, pabendrauti su Klaipėdos universiteto studentais ir dėstytojais. 

Dalyvavome šitame projekte ir mes, grupelė „Įdomioji istorija" būrelio mokinių. Mus pasitiko vienas žymiausių Lietuvos istorikų, archeologas profesorius V. Žulkus. Paskaitos tema - "Povandeninė archeologija Lietuvoje". Lektorius papasakojo kokias priemones, techniką naudoja Lietuvos archeologai, tyrinėdami Baltijos jūros gelmes, kokie pavojai ir netikėtumai jų laukia, supažindino  su  naujausiais atradimais, pakvietė dalyvauti ekspedicijose.

Po šitos paskaitos tapome gudresni ir, vaikščiodami pajūriu, jau žinome, kad kartais netikėti atradimai slepiasi čia pat, po  Karklės ar Smiltynės akmenukais. O į Baltijos jūros gelmes kartu su archeologais, viliamės, tikrai nusileisime. Jose slypi tiek daug neatrastų lobių-nuskendusių laivų liekanų, akmens amžiaus žmonių paliktų įrankių, net kažkada čia buvusio miško pėdsakų.

Violeta Mačienė, istorijos mokytoja metodininkė