Print this page

KAIP PASKATINTI SAVE MOKYTIS?

Motyvacija mokytis arba žingeidumas, iš kur jis atsiranda ir kaip susiformuoja? Kodėl vieni žmonės nori mokytis, o kiti ne. Visi mes esame skirtingi. Skirtingai suvokiame mus supantį pasaulį, turime skirtingus tikslus. Manoma, jog žingeidumas (smalsumas pažinti pasaulį) yra ugdomas jau tik gimus. Mažam vaikui viskas yra nauja ir įdomu, bet palaikyti ir ugdyti vaiko smalsumą, be abejo, turi tėvai. Jau nuo pat gimimo tėvai turėtų kalbėtis su vaiku, skaityti knygutės, saugiai pažindinti vaiką su naujais daiktais ir reiškiniais. T.y., būti neapsimestinai susidomėję vaiko gyvenimu. Ne bausti, o skatinti domėtis tais dalykais, kurie jam bus po to reikalingi.

Aišku svarbu, kad tėvai patys turėtų aiškius gyvenimo tikslus, tobulėtų kaip asmenybės ( t.y., ne tik fiziškai atrodytų gerai, bet intelektualiai ir dvasiškai stengtųsi „būti formoje“).

Tai pats svarbiausia aspektas vaiko ugdyme, nes galima pamokslauti, cituoti „ protingas“ teorijas, bet tik asmeninis pavyzdys turi pačią didžiausią naudą.

Tai kaipgi paskatinti save mokytis, jeigu Jums tai niekada nebuvo labai įdomu:

  1. Prisiminti gerą patarlę: „ Jog kiekvienas žmogus - savo gyvenimo kalvis. Ką nukalsi tą, ir turėsiJ“nes tik aš pats atsakingas už savo gyvenimą.
  2. Visi žmonės, kurie pasiekė kažką gyvenime, nuolat tobulina save, mokosi, keičiasi.
  3. Nuolat kartoti sau: jeigu tingėsiu dabar, ką aš turėsiu ateityje?
  4. Žinios ir mokymasis padės man būti ne tik įdomiu žmogumi, bet ir geru savo srities specialistu. O tai visada geras darbas ir geri pinigai.
  5. Žinios padės man suprasti daugiau. Žinios - tai visada laisvė. Laisvė turėti savo pagrįstą nuomonę ir laisvę rinktis, ką ir kur dirbti toliau. Rinktis darbdavį, kurio aš noriu, ar dirbti pačiam sau.
  6. Gera nuotaika ir gera savijauta labai priklauso nuo pagarbos sau. Niekada ne vėlu išsikelti tikslą : už ką aš save gerbčiau, ko aš noriu pasiekti gyvenime. Raštu užsirašyti visus žingsnius.
  7. Nereikia išsikelti sau labai didelių tikslų. Galima pradėti nuo mažų. ( Pavyzdžiui: lankysiu mokyklą kiekvieną dieną ir dirbsiu kiekvieną pamoką). Žinios po truputi pačios nusės galvojeJ
  8. Lankysiu net ne dėl to, kad kažkam patikti grupėje, o dėl savęs!
  9. Darbas ir pinigai yra labai svarbu, bet dabar reikia sudėlioti prioritetus, kas man svarbiau. Dirbti ir mokytis ir pavargti ir nieko nespėti, ar geriau dabar mokytis, įgyti žinių, kad vėliau galėčiau užsidirbti tikrai daugiau.
  10. Nelyginkite save su kitais, tik su pačiu savimi. Pamažu judėkite į priekį.

Parengė psichologė-psichoterapeutė Inesa Balcevičė