Print this page

BENDRADARBIAVIMO PAMOKA, SKIRTA VASARIO 16-AJAI PAMINĖTI

„Tėvynė, tai vieta žemėje už kurią esi atsakingas tu". Tokiais žodžiais noriu visus pasveikinti su Vasario 16-ąja, Lietuvos valstybės atkūrimo diena.

Šiandien, vasario 12d. šią datą paminėjome neįprastai. Prisijungėme ir dalyvavome didžiausioje bendradarbiavimo pamokoje, skirtoje Vasario 16-ajai paminėti. Pamoką organizavo Mokyklų tobulinimo centras (ačiū kolegai Norbertui Airošiui) .Klasė buvo didžiulė, dalyvavo daugiau nei 2 tūkstančiai Lietuvos mokinių, pamoką stebėjo jų mokytojai. 

Šioje pamokoje dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai, o man, jų mokytojai, teko garbė, kartu su 20-čia  kolegų iš visos Lietuvos, tiesiogiai dalyvauti pamokos vedime, dalintis komentarais, palinkėjimais. Visi mokytojai pasipuošėme nacionaline atributika, „Zoom“ ekranus papuošėme savo miestų vaizdais. Pamokoje dalyvavo ir lietuvių kalbos mokytojas ekspertas Kęstutis Subačius „Lietuvos poetai ir Vasario 16", laisvojo rašymo mokytoja Gintarė Dikšienė „Laisvasis rašymas", muzikos mokytojas Vytautas Valys ir atlikėjas Kristupas Kerulis, kuris atliko Biplan dainą „Už laisvę".

Pamokoje buvo naudojamos interaktyvios  „Mentimeter“ ir „Minecraft“ programėlės. Mokiniai galėjo tiesiogiai atlikti užduotis: vardino Lietuvių poetus, siuntė svarbiausią žinutę, jų manymu, iš praeities, dalijosi mintimis kas jiems yra laisvė, kodėl svarbu gebėti išreikšti save, čia ir dabar. Mokinių   atsakymus visi stebėjome ekrane.

Mūsų mokyklos mokiniai rašė  ir palinkėjimus Lietuvai, piešė. Jų darbeliai, kartu su visos Lietuvos mokinių darbais,  patalpinti šios pamokos „Padlet lentoje“.

Labai džiaugiuosi galimybe dalyvauti Bendradarbiavimo pamokoje. Tai nuostabi patirtis, naujos kompetencijos, nauji darbo su informacinėmis technologijomis įgūdžiai ir man, mokytojai, ir mano mokiniams.

Pridedu didžiausios bendradarbiavimo pamokos, skirtos Vasario 16-ajai paminėti, nuorodą. Pasidžiaukime kartu  https://www.youtube.com/watch?v=rj-M2smKDnc&feature=youtu.be

Kviečiu dalyvauti pamokos tęsinyje - Kahoot viktorinoje, skirtoje Vasario 16-ajai. Pridedu nuorodą https://create.kahoot.it/details/0d520269-816e-41eb-91a0-12de06024ebb

Violeta Mačienė, istorijos mokytoja metodininkė, būrelio "Jaunasis istorikas" vadovė