SĖKMINGOS KARJEROS PRADŽIA – ŽAISLINIS AUTO MODELIUKAS

Benediktas Vanagas Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykloje

2019 m. vasario 7 d., ketvirtadienį, daugiau nei trys šimtai Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos bendruomenės narių – administracija, mokytojai, profesijos mokytojai ir mokiniai susitiko su Lietuvos auto sporto lenktynininku Benediktu Vanagu.

Profesionalo patarimai

Susitikimas su lenktynininku B. Vanagu prasidėjo šio renginio iniciatorės, organizatorės ir moderatorės - Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos Verslo skyriaus vedėjos Jurgitos Petraitienės gerbiamo svečio pasveikinimu ir kvietimu profesionalą sudalyvauti radijo bangomis valdomų automobilių varžybose. Po smagaus, tačiau nelabai sėkmingo žaidimo, Vanagas sakė, kad ši nauja patirtis tik patvirtina taisyklę, kurią privalo žinoti kiekvienas žmogus: „Labai svarbu nedaryti to, ko nemoki.“

Vienas universaliausių lenktynininkų Baltijos šalyse B. Vanagas pasakojo apie savo profesijos ypatumus, dalino jaunajai kartai patarimus, atsakė į pateiktus klausimus, orientuotus į profesionalumą bei karjerą. Pasak B. Vanago, nėra blogos profesijos. Yra profesionaliai ir blogai atliekami darbai. O, kad išmoktum ir taptum bet kurios srities profesionalu, šimtu procentu galioja 10000-ių valandų taisyklė.“ Ir patarė mokiniams perfrazuodamas Michaelo Jordano žodžius „Kovokite ne dėl savo sėkmės, o dėl savo vertės.“

Sėkmės istoriją kuri pats

Automobilių sportui neabejingi Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos jaunuoliai, rodos, gėrė kiekvieną ištartą žodį, kai vienas žymiausių Lietuvos lenktynininkų nuoširdžiai ir su humoru kalbėjo apie vertybes bei kitus svarbius gyvenimiškus dalykus.

Pasak Benedikto Vanago, sėkmės istorija prasideda nuo svajonės. Žymus sportininkas patikino mokinius, kad svajoti reikia atsargiai, nes svajonės pildosi. Kai paauglystėje jo bendraamžiai planavo tapti lakūnais ir policininkais, jis svajojo vairuoti didžiausią pasaulyje sunkvežimį „BelAZ“. O gal ši svajonė gimė dar ankstyvoje vaikystėje, kai tėtis iš kiekvienos kelionės parveždavo mažajam Benui po žaislinį auto modeliuką?!

Mokyklos svečias įspėjo mokinius pakartodamas savo atsakymą į TV laidoje „DELFI dėmesio centre“ vedėjo Edmundo Jakilaičio paklausimą dėl Benedikto Vanago svajonių: „Apie svajones galima daug kalbėti, tačiau reikia jas ir įgyvendinti.“

Auto sporto profesionalas klausė mokinių nuomonių, ko reikia, kad svajonės virstų realybe? Apibendrindamas jų atsakymus tvirtino, kad sėkmės poreikis, tai motyvacija, o motyvacija, tai  tikėjimas tuo, ką darai; kad labai svarbu žinoti, ką darai, nes, jei nežinai, kur eiti, nenueisi ten, kur reikia; kad sėkmėje slypi net 33% atkaklumo siekti rezultato.

Benediktas Vanagas kiekvienam iš dalyvių linkėjo susikurti savo sėkmės istoriją. Sportininkas citavo Vinstoną Čerčilį "Sėkmė - tai sugebėjimas judėti nuo vienos nesėkmės prie kitos neprarandant entuziazmo. Labai svarbu nuolat judėti pirmyn, tęsti savo darbus, t. y. neužmigti ant laurų, jei pasisekė, bei nesmerkti savęs, jei patyrė nesėkmę." ir pabrėžė, kaip svarbu užbaigti kiekvieną net patį mažiausią darbą ir nepasiduoti, jei ne viskas pasiseka iš pirmo karto. Lenktynininkas įsitikinęs, kad laimi tik užsispyrę.

Lietuvai reikia stiprių asmenybių

Artėjant reikšmingiausiai Lietuvos istorijos datai moderatorė J. Petraitienė pateikė svečiui klausimą „Ką Jums reiškia Lietuva?“ Vanagas atsakė, kad jam Lietuva, tai laisvė; tai galimybė rinktis, realizuoti save. Jis jaučiasi dėkingas ir atsakingas ne tik imti, tačiau ir duoti Lietuvai. Ir kviečia jaunimą suprasti, kad frazė „Vardan tos Lietuvos“ yra ne tik žodžiai iš himno. Šalis, visuomenė, kolektyvas, šeima yra tiek stipri, kiek yra stiprus silpniausias jos narys. Todėl kiekvienas iš tautiečių privalo augti, tapti stipriomis asmenybėmis ir siekti, kad Lietuva nedingtų milžiniškame pasaulyje.

Gerų emocijų pliūpsnis

Benediktas Vanagas pasveikino Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos profesijos mokytojusD. Dambrauskienę, R. Semionovą bei K. Montvydą, organizavusius Automobilininkų skyriaus mokiniams mechanikų meistriškumo konkursą, ir šio konkurso nugalėtojams R. Miliui, V. Kurlinkui ir V. Varneliuiįteikė padėkos raštus bei atminimo dovanas. Vanagas garsiai įvardino galimybę susitikti su šiais jaunuoliais profesionaliame automobilių sporte.

Renginio pabaigoje Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Loreta Maželienė padėkojo gerbiamam svečiui Benediktui Vanagui už jo vertingą indėlį motyvuojant jaunimą ir įteikė simbolinę atminimo dovaną. Taip pat L. Maželienė dėkojo už puikų komandinį darbą ir visiems renginio organizatoriams: Verslo skyriaus vedėjai J. Petraitienei, profesijos mokytojams Giedriui Lukauskui ir Joranui Bružinskui, mokyklos Mokinių tarybai beigausiam entuziastingų mokinių būriui.

Iš susitikimo su Lietuvosauto sporto lenktynininku Benediktu Vanagu kiekvienas dalyvis išsinešė po dovaną – gerą emociją, kuri padės patikėti savimi bei tuo, ką daro; eiti pasirinktu profesiniu keliu mažais, tačiau tvirtais žingsniais ir su laimingomis šypsenomis veiduose.

Ateitį kuriame čia ir dabar!

Autorė: profesijos vyresnioji mokytojaVida Meilė

Pamokų laikas

Teorinių pamokų

1 pamoka 8.30 - 9.15

2 pamoka 9.20 - 10.05

Pertrauka 20 min.

3 pamoka 10.25 - 11.10

4 pamoka 11.15 - 12.00

Pietų pertrauka 30 min.

5 pamoka 12.30 - 13.15

6 pamoka 13.20 - 14.05

7 pamoka 14.15 - 15.00

8 pamoka 15.05 - 15.50

Tvarkaraštis

VŠĮ KLAIPĖDOS PASLAUGŲ IR VERSLO MOKYKLA

Įstaigos kodas: 111964225
J. Janonio g. 13, Klaipėda LT-92238, Lietuva
Tel: (8 46) 412 406
El. paštas:

 

RAŠTINĖS DARBO LAIKAS

Pirmadienį – ketvirtadienį:
8:00 – 12:00 ir 12:45 – 17:00

Penktadienį:
8:00 – 12:00 ir 12:45 – 15:45

KITI KONTAKTAI

Automobilinkų skyrius
Tel.: 8 633 24 614
El. paštas:

Verslo skyrius
Tel.: 86 3325 079,
El. paštas:

Paslaugų skyrius
Tel.: 86 1613 465,
El. paštas:

Gimnazijos skyrius
Tel.: 86 1606 567,
El. paštas:

Duomenų apsaugos pareigūnas
El. paštas: