TARPTAUTINĖ MOKINIŲ PAŽINTINĖ ISTORIJOS KONFERENCIJA "LAISVĖS KELIAS ISTORIJOS TĖKMĖJE"

"Visa istorija yra gyvenimas", teigė istorikas, humanitarinių mokslų daktaras E. Gudavičius.

Kovo 19 d. vyko virtuali  tarptautinė mokinių pažintinė istorijos konferencija „Laisvės kelias istorijos tėkmėje",  kurią organizavo Šiaulių „Romuvos“ gimnazija. Konferencijos dalyvius pasveikino Romuvos gimnazijos direktorius V. Giedraitis, skambėjo gimnazijos mokinių ansamblio atliekamos dainos. Konferencijoje dalyvavo mokiniai kuriuos konsultavo mokytojai iš visos Lietuvos. Dalyvavo net 30 Lietuvos gimnazijų, progimnazijų ir ugdymo centrų, prisijungė ir Rygos lietuvių vidurinė mokykla, ir tolimosios Argentinos Tandil Nr. 2 mokykla.

Pranešėjai buvo suskirstyti į penkis pokalbių kambarius pagal temas:

1. Laisvės kovų verpetuose;

2.-3. Asmenybės;

4. Mano regiono istorija;

5. Praeities ir dabarties sintezė. 

Mūsų mokyklą atstovavo 81AEĮR19 gr. mokinys R. Sidabras. Jo išsamus, konkretus pranešimas „Partizanų karo Lietuvoje ginkluotė " labai sužavėjo klausytojus,  kurie palinkėjo Raigardui studijuoti karo mokslus. 2KTD20 gr. mokinė Roberta Paulauskaitė pristatė papildytą pranešimą apie Juozą Vitkų - Kazimieraitį - vieną žymiausių partizanų, kuris tarpukariu mokėsi Briuselio karo akademijoje ir 1997 m., po mirties  buvo  apdovanotas vienu aukščiausių Lietuvos karinių apdovanojimų - Vyčio kryžiaus ordino Didžiuoju kryžiumi.

Aptariant konferencijos eigą, mokinių buvo paklausta „Ką pasakytum šiandien, tai asmenybei, tiems žmonėms, kuriuos prisiminei savo pristatyme?". Atsakymas buvo vertas aplodismentų: „Ačiū,  kad kovojote, ačiū,  kad nepasidavėte!"

Violeta Mačienė,  istorijos mokytoja metodininkė