VIRTUALI ISTORINĖ MOKINIŲ KONFERENCIJA „LIETUVA - LAISVA IR DRĄSI ŠALIS"

Kovo 12 d. vyko respublikinė istorinė mokinių konferencija „Lietuva – laisva ir drąsi šalis", skirta kovo 11-ajai paminėti. Konferenciją organizavo Lavoriškių gimnazija. Konferencijos dalyviai - 4-os - 12-os klasės mokiniai. Pranešimus skaitė 23 pranešėjai, juos konsultavo 7 mokytojai  iš 5 Lietuvos gimnazijų ir mokyklų: Lavoriškių ir  Eitminiškių gimnazijos, Buivydiškių mokyklos, Ažulaukės pradinio ugdymo skyriaus, ir mūsų -Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos.

Mokiniai virtualiai pristatė pranešimus apie Lietuvos žydų indėlį į Lietuvos kultūrą, jų gelbėtojus II-ojo pasaulinio karo metais, prisiminė Sąjūdžio, Baltijos kelio istoriją. Išgirdom pasakojimus apie moteris, palikusias pėdsaką Lietuvos istorijoje: kunigaikštienę Birutę, pasaulio teisuolę Oną Šimaitę, lietuviškąją Žaną d)Ar - Emiliją Pliaterytę, karalienę Mortą, orangutangus tyrinėjančią Birutę Galdikas. Konferencijoje pristatytos įdomios savo šeimos istorijos, pasakojimai apie tautines mažumas. Pranešimai kurti naudojantis PowerPoint programa, jų pristatymas vyko Microsoft Teams programoje.

Mūsų mokyklą atstovavo trys mokiniai: Raigardas Sidabras, 81AEĮR19 gr. papasakojęs apie Lietuvos nepriklausomybės kovų laikotarpio ginkluotę, Roberta Paulauskaitė, 2KTD20 gr. pristatė partizaną, kilusi iš Mažeikių rajono - Juozą Vitkų - Kazimieraitį. Mokinius konsultavo istorijos mokytoja Violeta Mačienė. Lauryna Januškaitė 6F20 gr. mokinė perskaitė savo kūrybos rašinį „Ką reiškia įsipareigoti tautai". Ją konsultavo lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Mankienė. Mokiniai tokio formato virtualioje konferencijoje dalyvavo pirmą kartą, tad visiems buvo puiki patirtis, kurią sėkmingai įveikė.

Rengėjai dalyvius apdovanojo Padėkos raštais, atminimo dovanėlėmis, kurios atkeliaus paštu.

Mūsų mokykla dalyvavo eilėraščių ir esė konkurse „Švenčiu Lietuvą" kurį organizavo Europos parlamento narys profesorius Liudas Mažylis. Konkursas skirtas Vasario 16-ajai paminėti. Jame dalyvavo virš 400 ne tik Lietuvos, bet ir kitų valstybių mokinių. Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklą garbingai atstovavo Ignas Čiužas, 100AEĮR20 gr. Jis pristatė istorinį esė „Ką man reiškia Lietuva". Mokinį konsultavo mokytoja V. Mačienė.

Labai džiugu, kad auga tokia gabi, šaltinius tyrinėjanti, savo krašto istoriją ir jos žmones mylinti karta.