Ketvirtadienis, 05 sausio 2017 14:25

Automobilių mechanikas (Modulinė, 2 m.)

Mokytis pagal automobilio mechaniko modulinę mokymo programą priimami mokiniai, baigę vidurinę mokyklą (po 12 klasių)

Mokymosi trukmė – 2 metai

Baigus šią mokymo programą suteikiama profesinė kvalifikacija - automobilio mechanikas, išduodamas profesinio mokymo diplomas.

Modulinė automobilių mechaniko profesinio mokymo programa skirta parengti kvalifikuotus automobilių mechanikus, gebančius derinti, montuoti, prižiūrėti, tvarkyti ir taisyti keleivinių automobilių, sunkvežimių, motociklų ir kitų variklinių transporto priemonių variklius ir mechaninę bei kitą panašią įrangą.

Baigus programą, automobilių mechanikai gebės dirbti įvairiose automobilių priežiūros ir remonto paslaugas teikiančiose bei specializuotose automobilių įrenginių remonto ir techninės priežiūros įmonėse. Bus sudarytos tinkamos mokymo ir mokymosi sąlygos, kurios užtikrins kompetencijų, reikalingų skirtingiems automobilių mechaniko veiklos procesams, ugdymą: automobilių variklių, „Otto“ variklių maitinimo ir uždegimo sistemų, dyzelinių variklių maitinimo sistemų, transmisijos, važiuoklės, stabdžių, elektros įrenginių derinimo, montavimo, priežiūros, tvarkymo ir taisymo.

Programoje numatyti 8 privalomieji moduliai. Taip pat 5 pasirenkamieji.

Modulių programose numatomas teorinis ir praktinis mokymas. Automobilių mechaniko kvalifikacija suteikiama mokiniui, baigusiam visą mokymo programą ir pasiekusiam numatytus mokymo tikslus. Mokinio profesinio pasirengimo lygis nustatomas pagal profesinio mokymo žinių ir kompetencijų vertinimo rezultatus.

Pilną mokymosi programa galite perskaityti čia (.PDF)->

AUTOMOBILIŲ MECHANIKO MODULINĖS PROFESINIO MOKYMO PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO GRAFIKAS 2016-2017 M.M.

PRIVALOMIEJI DALYKO MODULIAI
Modulio pavadinimas Modulio pradžios data
Įvadinis modulis 2016-09-01
Metalo technologiniai darbai 2016-09-19
Transmisijos techninė priežiūra ir remontas 2016-11-07
Važiuoklės techninė priežiūra ir remontas 2017-01-30
Variklių techninė priežiūra ir remontas 2017-02-27
PASIRENKAMIEJI MODULIAI
Kėbulo techninė priežiūra ir remontas 2017-04-24
BENDRIEJI PROFESINIO MOKYMO DALYKAI
Saugus elgesys ekstremaliose situacijose  
Ekonomikos ir verslo pagrindai 2016-09-05
Lietuvių kalbos kultūra ir specialybės kalba 2017-01-23
Fizinio aktyvumo reguliavimas 2016-09-05
Mokymo dalykai ir praktika

Mokoma visų bendrojo lavinimo dalykų pagal vidurinės mokyklos programą ir specialybės (ekonomikos ir verslo pagrindai, civilinė sauga, informacinės technologijos, šaltkalvystė, automobilių techninis įvadas, automobilių varikliai, variklių techninė priežiūra ir remontas, degalų tiekimo sistemos, automobilių transmisijos, važiuoklė ir valdymo įrengimai, elektros įrengimai, automobilių techninė priežiūra ir remontas, suvirinimo technologija, elektrotechnika ir elektronikos pagrindai, darbuotojų sauga ir sveikata, braižyba ir techniniai matavimai, konstrukcinės ir eksploatacinės medžiagos, verslo etika) dalykų bei praktinių gebėjimų

Darbo aprašymas

Automobilių mechanikas įvertina automobilio bei jo mechanizmų ir agregatų techninę būklę, nustato gedimus ir jų priežastis, operatyviai ir kokybiškai atlieka automobilių techninio aptarnavimo ir remonto darbus. Atlieka vidutinio sudėtingumo ardymo ir surinkimo darbus. Savo darbe naudojasi vidutinio sudėtingumo matavimo ir kontrolinėmis diagnostikos priemonėmis, darbo įrankiais bei įranga. Dirba su dujinio ir elektrinio suvirinimo įrengimais, virina įvairias siūles rankiniu būdu ir pusautomačiu, atlieka vidutinio sudėtingumo metalo apdirbimo šaltkalvystės darbus. Braižo ir skaito vidutinio sudėtingumo darbo bei surinkimo brėžinius, įvairias schemas, racionaliai ir taupiai naudoja energiją, žaliavas ir medžiagas. Racionaliai organizuoja darbo vietą, tinkamai ją prižiūri, išmano pagrindinius ekonomikos ir darbo teisės principus. Automobilių mechanikas dirba automobilių remonto dirbtuvėse, darbo sąlygos priklauso nuo dirbtuvės techninio aprūpinimo. Jei mechanizacijos lygis žemas - daugelį darbų atlieka rankomis, tenka kilnoti nemažus svorius.

Profesiniai gebėjimai

Automobilio mechaniko darbo sėkmę lemia žinios, potraukis technikai, gebėjimas logiškai mąstyti. Svarbios tokios asmeninės savybės kaip kruopštumas ir atidumas, savarankiškumas, komunikabilumas, o taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė, prisitaikymas prie nepalankių aplinkos sąlygų, gera judesių koordinacija, greita reakcija, gebėjimas ilgą laiką dirbti iškėlus rankas ar sulenkus nugarą, ištvermė. Šį darbą sunku sėkmingai dirbti fiziškai silpnesniems žmonėms.

Profesinės perspektyvos

Gausėjant įvežamų iš užsienio naujų ir naudotų automobilių, jų techninei priežiūrai ir remontui reikalingas kvalifikuotas specialistas, galintis diagnozuoti automobilių techninę būklę ir šalinti gedimus tiek didelėse autoremonto įmonėse, tiek smulkiose, privačiose automobilių remonto dirbtuvėse. Profesija palanki kurti privatų verslą. Giminingos profesijos: inžinierius mechanikas, automobilių kėbulų mechanikas, automobilių techninės priežiūros jaunesnysis inžinierius.

Kilo klausimų?

Kviečiame perskaityti D.U.K. Jei klausimas konkrečiai susijęs su šia specialybe – rašykite ir mes atsakysim :)

Atnaujinta Šeštadienis, 25 kovo 2017 11:07

Pamokų laikas

1 pamoka 8.00 - 8.45

2 pamoka 8.55 - 9.40

3 pamoka 9.50 - 10.35

4 pamoka 10.45 - 11.30

5 pamoka 12.00 - 12.45

6 pamoka 12.55 - 13.40

7 pamoka 13.50 - 14.35

8 pamoka 14.45 - 15.30

Tvarkaraštis